Diğer Büyük Etkinliklerimiz

MEDISEP, ev sahiplikleri dışında da birçok özgün büyük ulusal etkinlik gerçekleştirmektedir.

MEDIPEP Şiddetle Mücadele Sempozyumu

2-3 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi düzenlediğimiz “Şiddetle Mücadele Sempozyumu”nda katılımcılar ile fazlasıyla öğretici ve keyifli iki günü noktaladık. Ülkemizde en baştan beri çok önemli bir sorun olan şiddetin tanımı ve değişik şiddet türleriyle mücadele aşamasında vatandaşlar olarak alabileceğimiz sorumlulukları tartıştığımız genel oturumlar ve atölye oturumları sonucunda katılımcılardan çok olumlu geri bildirimler aldık.

Gölgede Kalan Haklar Eğitim Serisi

17-18 Nisan tarihlerinde MEDISEP İnsan Hakları ve Barış teması olarak organize ettiğimiz iki günlük online oturum serimizde toplumun damgalanan kesimlerinin haklarını ele aldık ve ön yargılarla savaştık. Ayrıntılı bilgiye yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MEDIPEP Afet Sempozyumu

20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz Afet Sempozyumu’nun sonuna geldik. İki gün süren sertifikalı oturumlar serisinde afetleri multidisipliner bir bakış açısıyla kavrama şansı yakaladık. Ayrıntılı bilgi ve çalıştay özetlerine yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kırmızı Eğitim Serisi

13 ve 14 Şubat 2021 tarihlerinde MEDISEP Cinsel Sağlık ve Toplumsal Cinsiyet teması olarak organize ettiğimiz 80 aktif katılımcının katıldığı iki günlük online oturum serimizde cinsel sağlık ve üreme sağlığını korumamız için temel bilgiler, bu alanda hak temelli savunuculuk yaparken dikkat etmemiz gerekenler ve yanlış bilinen doğruları öğrendik. Etkinlik programı ve “ön test-son test”e dayalı çıktıları inceleyebilirsiniz.

Tıp ve Hukuk Gözünden: Tıbbi Araştırmalar ve İnsan Hakları Konferans Serisi

1, 4 ve 5 Şubat 2021 tarihlerinde Galatasaray Üniversitesi Hukuk Kulübü ile organize ettiğimiz 200 katılımcının bulunduğu üç günlük konferans serisinde bilimsel araştırmaları hukuki, tıbbi ve etik açılardan ele aldık. Tıp ve hukuk öğrencilerini ortak bir paydada buluşturma amacı ile çıktığımız bu organizasyonda katılımcıların ortak çalışmalarını ve onların bilimsel araştırmanın etik sınırları hakkındaki düşüncelerini yansıtan “ön test- son test” değerlendirmelerini içeren sonuç kitapçığımızı inceleyebilirsiniz.

Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Sempozyumu

15-16 Aralık 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile MEDISEP iş birliğinde gerçekleştirilen sempozyumumuzda Türkiye'nin dört bir yanından katılımcıları ağırladık. Birçok üniversite ve bölümden dinleyici olarak katılan üniversite öğrenciler, doktora öğrencileri ve araştırma görevlileri dolu dolu 2 gün geçirdi.

Çocuk İstismarı ve İhmaline Yaklaşım Sempozyumu

10 Şubat 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Çocuk İstismarı Değerlendirme, Araştırma ve Tedavi Komisyonu(ÇİDAT) ile MEDISEP iş birliğinde gerçekleştirilen sempozyumumuza birçok farklı üniversiteden katılımcı yer aldı. Çocuk istismarı konusunun güncel yönlerinin ele alındığı ve istismar kavramına pekçok yönden yaklaşılan sempozyumun tüm dinleyiciler için oldukça eğitici ve farkındalık yaratıcı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz.