Ev Sahipliklerimiz

MEDISEP Türk Tıp Öğrencileri Birliği ve Avrupa Tıp Öğrencileri Birliği bünyesinde ulusal ev sahipliklerinde aktif bir rol oynamaktadır. Bu ev sahiplikleri bağlamında tüm Türkiye'den tıp fakültesi öğrencilerini MEDISEP gönüllüleriyle buluşturma fırsatı yakalıyoruz!

Kapasite Gelişim Günleri Ev Sahibi: MEDISEP!

28-29 Mart tarihlerinde ilki gerçekleşecek olan Türk Tıp Öğrencileri Birliği 7. Bölge Kapasite Gelişimi Günleri ev sahipliğine geçtiğimiz günlerde seçilmiştik. Ancak bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünyada etkilerini sürdürmekte olan COVID-19 pandemisi dolayısıyla katılımcıların ve bizlerin güvenliği için etkinlik iptal edilmiştir.

Bir Ev Sahipliği Daha!

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Desteklenmiş Projelerinden Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Projesi Çalıştayı gerçekleştirildi! Birçok hekimin konuşmacı, birçok hekim adayının da dinleyici olarak yer aldığı etkinlikte konunun bilimsel ve psikolojik yönleri ele alındı.

EMSA Türkiye'de Bir İlk Olan BlueCon Konferansı MEDISEP Ev Sahipliğinde Gerçekleşti!

EMSA Türkiye'de bir ilk olacak olan ve Türkiye'de Europe'dan bile önce gerçekleştirilecek olan BlueCon Konferansı EMSA Pillarlarının tek çatı altında buluştuğu tüm Türkiye'den katılımcıların ağırlandığı bir etkinlik oldu. İlk BlueCon'un konusu olarak Sağlıkta İş Gücü belirlenmişti. 6 pillar bu konu çevresinde çeşitli oturumlar gerçekleştirdi ayrıca bir tanesi MEDISEP'in büyük destekleriyle gerçekleşen 2 büyük sempozyum oturumu gerçekleşti. Bu oturumlardan ilkinde bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Prof. Dr. Şevkat Bahar Özvarış'a tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Ev sahiplikleri bazında oldukça tecrübe kazandığımız bir yıl olması sebebiyle problemsiz bir ev sahipliği geçirdik ve zengin sosyal programlarım içeriğiyle de katılımcılarımızın mutlu 2 gün geçirebilmeleri için büyük çaba harcadık.

3. Proje Kampı Ev Sahibi de MEDISEP Oldu!

18-20 Ocak tarihlerinde gerçekleşen Proje Kampı’nda 3 gün boyunca bir çok oturumda proje yazımı ve süreç yönetimi tartışıldı, TurkMSIC desteklenmiş projeleri tanıtıldı ve katılımcılar bu projelerin çalışma alanları hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldu. Biz de MEDISEP ailesi olarak gerek bilimsel olarak gerek organizasyon yönünden MEDISEP olarak kampa tüm desteğimizi sağladık. Birçok STK'dan konuşmacıların da katılım gösterdiği bu ev sahipliğimizde de tüm Türkiye'den tıp fakültesi öğrencileri katılımcı olarak yer aldı.

7. Bölge Toplantısı Bu Sene MEDISEP Ev Sahipliğinde Gerçekleşti!

Türk Tıp Öğrencileri Birliği, yapılanma içerisinde 10 adet bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgelerde MEDISEP 7. Bölge içerisinde yer almaktadır. 7. Bölge'de bizden başka Ankara Tıp Öğrencileri Birliği, Başkent Tıp Öğrencileri Birliği, Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Öğrencileri Birliği, Ufuk Tıp Öğrencileri Birliği, Kırıkkale Tıp Öğrencileri Birliği, Osmangazi Tıp Öğrencileri Birliği, Yüksek İhtisas Tıp Öğrencileri Birliği, Gazi Tıp Öğrencileri Birliği, Gülhane Tıp Öğrencileri Birliği ve Lokman Hekim Tıp Öğrencileri Birliği yer almaktadır.

Bu ekiplerin üyeleri, kurulma sürecinde olan Atılım Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği'nden gözlemciler, Türk Tıp Öğrencileri Birliği Ulusal Yönetim ve Yürütme Kurulu üyeleri ile birlikte 380 kişinin katılımıyla çok kalabalık bir ev sahipliği geçirdik. Bu kadar kişiyi aynı anda ağırlama cesareti göstererek ekibimizin ne kadar güçlü ve dinamik olduğunu bir kez daha herkese gösterme şansı bulduk.

EMSA Türkiye 2018 Ulusal Sonbahar Kurultayı Ev Sahibi MEDISEP Oldu!

2018 yılının Kasım ayında, EMSA Türkiye Ulusal Kurultayı'nın ev sahipliğini aldık. 17-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Kurultay, EMSA Türkiye'nin en büyük katılımlı toplantısı ve en üst karar alma organıdır. Kurultayımızda genel oturumlar, pillar oturumları ve akran eğitimleri yapıldı. Akşam saatlerinde gala gecemiz ile kurultayımız devam etti. Kurultayımız sırasında Anıtkabir'i de ziyaret ettik.